چاپ        ارسال به دوست

پنجمین دور نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشکده

در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد:

پنجمین دور نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشکده

پنجمین دور نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشکده ها با حضور دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه، معاونان، مشاوران، هیات رییسه و اعضای هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی در این دانشکده برگزار شد.

       بر اساس این گزارش، دکتر میرنیا هدف از برگزاری این جلسات و نشست های صمیمی پی در پی هیات رییسه با اعضای هیات علمی دانشکده ها را بیان راه ها و روش های ارتقای دانشگاه و مشارکت همه اقشار دانشگاهی در راستای ارتقای دانشگاه مازندران بیان کرد.

      رییس دانشگاه مازندران با تاکید بر این که از ابتدای حضور بنده در این دانشگاه، جلسات مستمر و متعددی با اساتید، کارمندان و دانشجویان برگزار شده است که این امر در هیچ دانشگاهی مثل دانشگاه مازندران سابقه ندارد، افزود: ما برای فضای مجازی بیش از حد ارزش قایل هستیم، لکن امروز فضای مجازی مانند بمب شیمیایی عمل می کند و با هدایت فرهنگی استکبار، در تلاش برای جدایی ما از همدیگر است.

       رییس دانشگاه جامع استان با بیان این مطلب که دانشگاهیان باید با هم، همفکری کنند تا هم مشکلات کشور را حل کنند و هم به وظایف دینی و ملی خویش پایبند باشند، اظهار داشت: منافع ملی بر هر چیز دیگری ترجیح دارد. همانطور که در ژاپن، در دوران میجی به این اصل تاکید کردند و ژاپن امروزه پیشرفت خود را مدیون این مهم است. اگر ما 8 سال جنگ را پیش بردیم، با حفظ منافع ملی بود نه با دروغ گویی و نامناسب حرف زدن. ما دانشگاهیان باید در این راه از دیگران پیش قدم تر باشیم. زیرا ما جامعه ممتاز و فرهیخته هستیم و اگر ما نخواهیم برای اصولی مانند دموکراسی، آزادی اندیشه، هفکری و مشورت ارزش قایل باشیم و اصل جهاد و تلاش را زیر پا بگذاریم، چه کسی باید اینکار را انجام دهد؟

       دکتر میرنیا در ادامه با تاکید بر این مطلب که اگر امروز دانشگاه ما عقب مانده است و ما در سطح 2 دانشگاه ها هستیم، این توهین به ما است، خاطرنشان کرد: این امر هیچ دلیلی ندارد جز اینکه فضای فرهنگی دانشگاه ضعیف است و ما باید در این زمینه تلاش کنیم. در این مسیر یک نفر باید روی اصول خویش بایستد که من ایستاده ام و بقیه نیز باید همکاری کنند. ما باید در تقویت فرهنگ همدیگر و دانشگاه کوشش کنیم.

        رییس دانشگاه مازندران تربیت و حمایت از انجمن های علمی را اساس کار دانشگاه دانست و افزود: اگر دانشجویان درست تربیت نشوند، به مشکل خواهیم خورد. ما استاد دانشگاه هستیم و هدایت دانشگاه در دستان ما است. انجمن علمی مقدس است، ولی حفظ حرمت، نحوه زندگی و هدایت، مقدس تر است. همه باید به تقویت انجمن های علمی کمک کنیم. ما همه باید مسئولیت پذیر باشیم و به قوانین و مقررات احترام بگذاریم و از قانون سرپیچی نکنیم.

       دکتر میرنیا در پایان سخنان خود به پروژه های عمرانی در دست ساخت این دانشکده نیز اشاره کرد و گفت: برای احداث ساختمان اساتید دانشکده که قرار بود از سه ماه قبل شروع شود، مناقصه برگزار و پیمانکار نیز انتخاب شد که به دلیل شروع موج گرانی ها، باید دوباره مناقصه گذاشته شود. در پروژه سوله کارگاهی دانشکده نیز به دلیل مشکل پیمانکار، خودمان وارد عمل شده ایم و انشاءالله تا مهر ماه سال بعد تکمیل خواهد شد.

تصاویر بیشتر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٣٦ - 1397/08/01    /    شماره : ١٨٧٠٠    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج